Windows 11 Fotoğraflar’a iCloud Desteği Geliyor!
6 Nisan 2024

Windows üzerinden, iPhone’da bulunan iCloud fotoğraf arşivine ulaşabileceksiniz.

Microsoft sevindiren haberi paylaştı ve Windows 11’i, Fotoğraflar uygulamasında doğrudan iPhone’daki fotoğrafları görüntüleme seçeneği ile güncelledi. Artık tarayıcıya ihtiyaç duymadan, Microsoft mağazasından “iCloud” uygulamasını indirerek fotoğraf arşivinize ulaşabileceksiniz.

Bazı iPhone kullanıcıları, Windows tabanlı bir bilgisayardan iCloud’a ulaşmak konusunda oldukça şikayetçiydi. Bu sebep ile iPhone kullananlar, Mac bilgisayarlara yönelmek zorunda kalabiliyordu. Teknoloji devleri için, en popüler akıllı telefon ve en popüler işletim sisteminin arasında bir köprü kurmak, akıllıca bir hamle oldu.

Şu an Windows 10 ve 11’de bulunan fotoğraflar uygulaması, OneDrive üzerindeki dosyaları görüp yönetebilmek için yeniden düzenlenmişti. Microsoft, aynı hizmeti Apple kullanıcıları için de yapmış oldu. iCloud’a yedeklenen tüm fotoğraflar, Windows tabanlı bilgisayarlarda kolayca erişilebilecek.

Yedekleme yapmayan kullanıcılar da unutulmadı.

Windows Store üzerinden iCloud’u indirdikten sonra giriş yaparak tüm fotoğrafları klasörler halinde bulabileceksiniz. Böylelikle, cihaz ile bilgisayar arasında bağlantı sağlayıp, sürükle bırak ile cihazlar arası transfer sağlayabileceksiniz.

İki teknoloji devi Microsoft ve Apple, sıkı bir iş birliği içerisine girdi ve son dönemde oluşturacakları projeler oldukça konuşuluyor. Windows’a iCloud desteği özelliği, şu an için yalnızca Windows Insider katılımcılarına sunulmuş olsa da, büyük haber oldukça olumlu geri dönüşler aldı.

Özellik, tüm kullanıcılara Kasım ayında ulaşmaya başlayacak. IPhone kullanıcıları için fotoğraf aktarma derdi bitecek gibi duruyor.

Kaynak: www.yzlm.com.tr