iPhone garanti sorgulama: iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?
6 Nisan 2024

iPhone garanti sorgulama: iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

Teknoloji alanındaki yenilikler ile birlikte eski cep telefonlarının yerini akıllı cep telefonları almıştır. Bu akıllı cep telefonları arasında Apple tarafından üretilen iPhone cihazlar da yer alır. Hem internet hem de multimedya niteliklerine sahip olan iPhone akıllı cep telefonları ile ilgili en önemli konulardan biri garanti kapsamında olup olmadığıdır. Bu tür teknolojik cihazların garanti süresinin ne kadar olduğu oldukça önemlidir. Peki, iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

Günümüzde kullanıcılar tarafından tercih edilen, teknolojik özellikleriyle öne çıkan birçok farklı akıllı cep telefonu markası bulunmaktadır. iPhone telefonlar da bu teknolojik ürünler arasında bulunmaktadır. Bu akıllı cep telefonlarını satın alırken garanti süresinin olup olmadığı oldukça önemli bir konudur. Herhangi bir arıza anında cihazı servise verebilmek için garanti süresinden faydalanılması gerekebilir. Bunun içinde Apple garanti sorgulama işlemine ihtiyaç duyulur.

iPhone garanti sorgulama

iPhone akıllı cep telefonları, Apple tarafından üretilmiş teknolojik cihazlardan biridir. Apple markasının içerisinde iPhone akıllı cep telefonlarının yanı sıra iPod, iPad, Apple Watch gibi cihazlar da yer almaktadır. iPhone kullanıcıları için cep telefonlarının garanti kapsamında olup olmadığı çok önemlidir. Bu cihazlarda garanti süresi telefona SIM kart takıldığında ve kurulum gerçekleştiği anda başlamaktadır. Yani cep telefonunun başlangıç kurulumu tamamlanır tamamlanmaz garanti süresi devreye girmektedir. Kullanıcılar cihazları aldıktan sonra garanti süresinin ne kadar olduğunu veya ne kadar süre daha garanti kapsamında olduğunu sorgulamak isteyebilir.

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

iPhone akıllı cep telefonu kullanıcıları için cihazlarının garanti süresinde olup olmadığı herhangi bir arıza durumunda garantiden yararlanabilmek adına oldukça önemli bir konudur. Bu noktada iPhone garanti sorgulama işlemi gündeme gelmektedir. iPhone garanti süresi sorgulama işlemi yapılabilmesi için izlenecek adımlar ise genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikli olan cihazın “Ayarlar” kısmına giriş yapılması gerekir.
  • Sonrasında “Genel ayarlar” kısmına tıklayınız.
  • Genel ayarlar bölümünde “Hakkında” kısmı bulunur. Hakkında kısmına tıklayarak işleme devam ediniz.
  • Hakkında bölümünde “seri numarası” kısmı vardır. Bu kısmın hemen altında garanti süresinin ne kadar kaldığı yazılıdır.

Apple ürünlerinin orijinalliği nasıl sorgulanır?

Apple ürünleri birçok kullanıcı tarafından kullanılan teknolojik ürünler arasında bulunmaktadır. Bu ürünlerin gerçek olup olmadığı son derece önemlidir. Bunu anlamanın tek yolu ise sorgulama yapmaktan geçmektedir. Kullanıcılar Apple cihazlarının orijinal olup olmadığını öğrenmek için şu adımları izleyebilir;

  • Kullanıcılar öncelikli olarak Apple’ın resmi sitesi olarak bilinen https://checkcoverage.apple.com/ sitesine giriş yapmalıdır.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra “Aygıtınızın kapsamını kontrol edin” kısmı karşınıza çıkacaktır.
  • Sonrasında seri numarasının yazılması gereken ekrana cihazınızın seri numarasını yazın. Buraya numarayı yazdıktan sonra ekranda beliren güvenlik kodunu da “Yukarıdaki karakterleri aşağıdaki alana girin” yazan yerin altındaki bölüme yazınız.
  • Ardından “devam” butonuna tıklayınız. Karşınıza "Garanti Kapsamınız" çıkacaktır. Bu kısımda cihazla ile ilgili tüm bilgiler yer almaktadır.

 

iPhone garanti süresi ne kadar?

Apple markasının bünyesinde bulunan iPhone akıllı cep telefonlarının garanti süresi ülkemizde 24 ay şeklindedir. Bu garanti süresi içerisinde kullanıcılar garanti kapsamındaki herhangi bir sorun durumunda servislerden ücretsiz bir şekilde yararlanabilir.(mynet)