10 Kasım 2022

YAKINDAN İNCELENEBİLECEK

Deneyim Merkezi'nde vatandaşlar Togg'un C-SUV modelini yakından görebilecek ve merak edilen dijital ekranların olduğu kokpit bölümünü inceleyebilecek. İstanbul Zorlu Center'da açılan deneyim merkezinin ardından Adana, Ankara, Gemlik ve İzmir'de de deneyim merkezleri açılacağı bildirildi.

Togg'u ziyarete gelen vatandaşlar, yetkililerden gerekli bilgileri aldı. Temas noktasına gelen ziyaretçiler burada TOGG ile standart bir SUV otomobil arasındaki farkı da net bir şekilde görebiliyor.

TOGG'UN SEYAHAT MALİYETİ NE?

İstanbul'dan Çeşme'ye sadece 12 dakikalık bir şarj molası ile ulaşılabiliyor. Peki Togg diğer araçlara göre yakıt maliyeti ne kadar?

 

Togg 4 saat 43 dakikalık bir sürüş ile 284 lira 51 kuruş maliyet ortaya çıkarırken, 1.6 motor benzinli SUV model araç aynı sürede 936 lira, 52 kuruş yakacak.

İSTASYON AĞI GENİŞLİYOR

Türkiye geneline Togg markası Trugo’yla 1.500 hızlı şarj istasyonu kurulacak. Yoğun yerlerde 25 kilometrede bir istasyon kurulma kararı verilirken, daha seyrek yerlerde ise 50 kilometre yarı çapı baz alınacak. Kurulan istasyonlarda2 soket yer alacak. Bu da 3 bin aracın aynı anda şarj edilmesine imkan sağlıyor.

Mevcut haliyle Türkiye’de şu an 4 bini aşkın şarj istasyonu bulunuyor. 1.500’ü özel kullanımda olan şarj istasyonlarının çoğu AC (22 kWh-normal şarj) konumunda. Yasal düzenlemeyle site ve AVM’lerdeki otoparklarda zorunlu olan şarj istasyonlarının yaygınlaşması için apartmanlara da izin verilecek. Ancak apartmanlarda hali hazırda Şarj istasyonunun kurulması için oy birliği şartı aranıyor. Togg’la birlikte yapılacak yeni düzenleme ile çoğunluğun istemesi şartına bağlanarak apartmanlarda istasyon kurulumunun önü açılacak.