14 Ekim 2022

Kentte çiftçilik yapan Yasir Aksaç, almak istediği telefona bütçesi yetmeyince 55.000 TL değerindeki aracını internet üzerinden satışa koydu. Bir süre ilanda duran otomobilini satamayan Aksaç, bunun üzerine 2001 model aracın camına, istediği cep telefonu modelini yazarak takas edilebileceği ilanını yapıştırdı. Aracın bulunduğu bölgeden geçerken ilanı gören Serkan Erkış (21) da Aksaç ile irtibat kurdu. Bir araya gelen Aksaç ile Erkış anlaşmaya varınca telefon ile otomobilin takası gerçekleştirildi.


TELEFONU ALACAK GÜCÜM YOKTU


Otomobil sahibi Yasir Aksaç, aracını internetteki ilan sitesine koyduğunu ancak alıcı bulamadığını söyleyerek, kendisinin de cep telefonuna ihtiyacı olduğundan bu yola başvurduğunu açıkladı. ''Telefon ile araç takası olur'' ilanını arka camına yapıştırdığını belirten Aksaç, ''Yeni çıkan telefon hayalimdi, nakit param yoktu, garajda boşa yatıyordu. Takas işlemlerini gerçekleştirdik, ikimize de hayırlı olsun" diye konuştu.


ARAÇ İHTİYACIM VARDI


Telefon sahibi Serkan Erkış ise kendisinin de arabaya ihtiyacı olduğunu belirterek, "Benim de elimde telefon vardı, meblağ yüksek, satamadım. Sonra arabadaki ilanı ilan gördüm ve takas edelim diye görüştüm. Fiyatları zaten hemen hemen eş değer. Biz de zaten ağabeye bu teklifi yaptık ve ağabey kabul etti. Hayırlı olsun" dedi.