TOKİ Hatay Deprem konutları kura çekimi sonuçlar ne zaman açıklanacak? AFAD Deprem konutları sonuçları sorgulama ekranı

5 Şubat 2024

TOKİ Hatay Deprem konutları kura çekimi sonuçlar ne zaman açıklanacak? AFAD Deprem konutları sonuçları sorgulama ekranı

Hatay deprem konutları kura sonuçları, 3 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen çekiliş ile kamuoyuna duyuruldu. Bitmiş olan TOKİ daireleri için kura çekilişi yapan AFAD, hak sahipliği başvurusunda isimleri bulunan vatandaşlara, daire teslimlerini gerçekleştirdi. Sonraki süreçte resmi prosedürleri yerine getirecek olan depremzedeler, 2 yıl sonra ilk ödemelerini yapacak. Peki, Kırıkhan, Antakya, İskenderun, Defne, Payas, deprem konutları kura sonuçları listesi yayımlandı mı? İşte, o detaylar

Hatay'da deprem konutları için kura çekilişi, dün başladı. İlk kura çekilişinde Kırıkhan, Antakya, İskenderun, Defne, Payas ve diğer ilçelerde evi yıkılan ya da ağır hasarlı olan vatandaşlar için hak sahipleri belirlendi. 6 bin 572’si il ve ilçe merkezlerinde, 703’ü de kırsalda olmak üzere 7 bin 275 hak sahibinin konutunun anahtarı teslim edildi. Peki, Hatay deprem konutları kura sonuçları isim listesi nereden ve nasıl görüntülenebilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

HATAY DEPREM KONUTLARI KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ

Deprem konutları kura sonuçları isim listesi henüz yayımlanmadı. Ancak kura sonuçlarını E-Devlet hak sahipliği ekranından sorgulamak mümkün olacak.

HAK SAHİPLİĞİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

"HER AY 20 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay'daki deprem konutları için şu ifadelerde bulundu; Depremde zarar gören şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmak için çalışmalarımız kesintisiz sürecek. Bölge genelinde halen yapımı süren 40 bin konutu da inşaatı tamamlandıkça peyderpey hak sahiplerimize teslim edeceğiz. İnşallah 2 ay içerisinde deprem bölgesi genelinde 75 bin konutun teslimini bitireceğiz. Amacımız takip eden dönemde de her ay 15-20 bin konut ve köy evlerini hak sahipleriyle buluşturmaktır. Böylece temel atmasının üzerinden 1 yıl geçmeden inşaatları bitirme sözünü önemli ölçüde yerine getirerek yıl sonuna kadar 200 bin evi teslim etmiş olacağız.