19 Haziran 2023

Araba İlanları

Araba ilanları vermeden önce piyasa araştırması yapmalısınız. İlandan.com’da araç kiralamak ya da satın almak oldukça kolaydır. Üstelik buradaki araba ilanlarını birbiriyle kıyaslarken fiyatlar hakkında da bilgi sahibi olursunuz. Araba ilanı vermeden önce aşağıda maddelediğimiz hususlara dikkat etmelisiniz.

  • Aracınızın ilanını yayınlamadan önce değerini araştırmalısınız. Farklı satıcılarda sizin aracınızdan varsa onların hangi fiyatta sattığına bir bakın. Benzer özellikteki araçların fiyatları konusunda bilgi sahibi olduğunuzda satacağınız net fiyatı belirleyebilirsiniz.
  • Aracınızı alıcı gözüyle değerlendirin. Bu satarken de size pek çok avantaj sağlayacaktır. Objektif bir bakış açısıyla aracınızın artılarını ve eksilerini görürsünüz. Siz olsaydınız arabanızı almak ister miydiniz? Bu sorunun cevabı önemlidir. Potansiyel alıcıların dikkatini çekmek için aracınızın iyi gözükmesi gerekir. Üstelik aynı model arabalara nazaran daha iyi gözükmelidir ki hızlı satabilesiniz.
  • Araba ilanları kategorisine ilan girmeden önce satış işlemi için gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Aracınız ya saniyeler içinde satılırsa? Satış işlemi için araç ruhsatı, bakım geçmişi, hasar kayıtları ve vergi ödemeleri belgeleri elinizde bulunmalıdır. Aracınızı almak isteyenler bu belgeleri de görmek isteyecektir.
  • Araba ilanları yayınlanmadan önce karşınıza gelecek olan ekrana ilan bilgilerini eksiksiz girmelisiniz. Her ilanda olduğu gibi araç alım satımlarında da detaylar çok önemlidir. Araba satın almak isteyenlerin öncelikleri arasında kazasızlık durumu, bakım geçmişi, aracın donanımı bulunur. Bu soruları size sormak için aramak isteyen müşteriler olacaktır. Bu sebeple iletişim bilgilerinizi paylaşmaktan da sakınmayın.
  • Aracınızı ilana koymadan önce onu her açıdan fotoğraflayın. İyi fotoğraflar alıcıyı harekete geçiren en etkili unsurlardandır.
  • İlandan.com aracılığıyla satışa koyduğunuz arabanızı almak isteyen müşteriler sizinle iletişim kurabilir. Satış esnasında müşterinin de satıcının da haklarının korunması için gerekli tüm güvenlik tedbirleri alınmıştır. İlanınızı yayınlamadan önce tekrar tekrar kontrol etmeniz faydalı olacaktır.
  • Son aşamada ilanı yayınlayın. Araba ilanları hazırlamak biraz teferruatlı olabilir. İlandan.com üzerinden satışa koyduğunuz arabanızı kendinize ait sosyal mecralarda da paylaşabilirsiniz. Böylece çok daha fazla kişiye daha kısa sürede ulaşırsınız. Bir süre sonra aracınızı satın almak isteyen müşterilerden telefonlar ya da mailler almaya başlarsınız. İletişim sürecini güzel yönetmek için alıcılara karşı dürüst davranın. Arabanız hakkında gelen sorulara net bir şekilde cevap verin.